ОТЛ «Сучасні тренди в освіті»

Обласна творча лабораторія «Сучасні тренди в освіті»




---



1. «Доступна освіта» (упровадження елементів дистанційного навчання в роботу з дітьми з ООП).
Діяльність ОТЛ спрямована на поширення серед освітянської спільноти Донецької області найкращих практик застосування інструментів дистанційної освіти в інклюзивній школі. Результатом роботи лабораторії стануть методичні розробки щодо використання елементів дистанційного навчання в роботі з учнями з ООП за основними нозологіями (порушення зору, слуху, мовлення, інтелектуального розвитку).
Категорія учасників: керівники закладів освіти, педагогічні працівники, які мають досвід роботи в дистанційному форматі і працюють у спеціалізованих ЗЗСО або в інклюзивних класах.
Керівник: Антоненко Віталій Віталійович, тел. 095 221 71 76

---

2) «STEM-освіта».
STEАM-освіта (STEAM = Science + Technology + Engineering + Arts + Mathematics) як поєднання природничих наук, технологій, інжинірингу, мистецтва, математики при вивченні однієї теми є основою розвитку діяльнісного, компетентнісного підходів, підприємницьких навичок та вже стала одним із основних освітніх трендів.
Метою роботи ОТЛ є підвищення професійної компетентності працівників методичних служб області різних рівнів щодо розробки та впровадження в  широку практику інтегрованих STEAM-проектів на основі суміщення програм різних предметів. Результатом стане створення посібника для методичних служб та ЗЗСО з досвіду розробки STEM-проектів та їх упровадження в практику роботи закладів освіти.
Лабораторія почала свою роботу торік та має можливість продовжити свою діяльність, розширюючи тематику проектів, кількість інтегрованих предметів у проектах та коло учасників.
Категорія учасників: заступники директорів закладів загальної середньої освіти, керівники та методисти МК (МЦ), керівники методичних об’єднань.
Керівник: Гладкова Ганна Валентинівна, тел. 050 777 20 68

---

3) «Компетентнісне навчання».
Метою діяльності кластеру лабораторії є підвищення професійної компетентності заступників директорів  закладів загальної середньої освіти, методистів МК(МЦ), керівників методичних об’єднань щодо компетентнісного навчання учнів. У процесі роботи учасники напрацюють методичну базу  компетентнісно-орієнтованих завдань, у тому числі за зразком завдань міжнародного дослідження PISA, з метою формування ключових та предметних компетентностей учнів. Очікуваним результатом стане збірник компетентнісних завдань, що сприятимуть набуттю  учнями не відокремлених предметних суто теоретичних знань, а формуванню цілісного уявлення про світ, навчатимуть дитину здобувати ці знання.
Категорія учасників: заступники директорів ЗЗСО, методисти МК(МЦ), керівники методичних об’єднань
Керівники: Фільчакова Тамара Володимирівна, тел. 099 984 02 88
                    Гладкова Ганна Валентинівна, тел. 050 777 20 68

---

4) «Міжнародні освітні проекти соціально-гуманітарного спрямування» для керівників закладів загальної середньої освіти, методистів МК (МЦ).
Метою кластеру є формування світоглядних цінностей засобами проектної діяльності, розробка та написання проектів гуманітарної проблематики на підставі рекомендацій ЄС про освіту, обмін досвідом та обговорення результатів гуманітарних проектів у закладах освіти області, видання науково-методичних рекомендацій щодо проектного менеджменту в освіті.
Очікувані результати: Розроблені творчими групами закладів загальної середньої освіти, працівниками МК (МЦ) освітні проекти, збірник методичних рекомендацій з підготовки Міжнародних освітніх проектів соціально-гуманітарного спрямування.
Категорія учасників: керівники закладів освіти, керівники та методисти МК (МЦ).
Керівники: Абизов Вадим Євгенович, тел. 050 646 22 87
                 Бобилева Яна В’ячеславівна, тел. 050 91 201 95

---

5)«Менеджмент підготовки та супроводу міжшкільних дебатів команд старшокласників мовами європейських країн».
Метою кластеру ОТЛ є підготовка керівників закладів загальної середньої освіти до організації шкільних дебатів, створення методичного забезпечення щодо їх менеджменту. Очікувані результати: проведення відкритих дебатів англійською мовою між командами старшокласників, підготовка та видання методичного посібника з проведення дебатів мовами європейських країн.
Категорія учасників: керівники закладів освіти, керівники та методисти МК (МЦ), учителі іноземних мов.
Керівники: Абизов Вадим Євгенович, тел. 050 646 22 87
                 Бобилева Яна В’ячеславівна, тел 050 91 201 95

---

6) «Перевернуте навчання».
Світ різко змінився за останні роки і система освіти повинна змінитися теж. Навчання учнів 21-го століття вимагає нового і зовсім іншого підходу: ті дні, коли учні сиділи рядами, слухаючи тільки вчителя, пройшли, як і минули ті дні, коли навчання здійснювалося тільки в межах кордонів класної кімнати. Саме такою новою моделлю і є «перевернутий клас», ефективність якої вже доказана, як світовою педагогічною спільнотою, так і освітянами Донеччини. Метою діяльності лабораторії є об’єднання і концентрація вже існуючих практик використання «перевернутого навчання», а також популяризація і розповсюдження набутого досвіду серед педагогів Донецької області через sharing-заходи та різні зразки event’ів, як-от: акваріум, неконференція, Оpen Space, Pecha Kucha та ін. Результатом діяльності кластеру ОТЛ стане підготовка вчителів до роботи в умовах Нової Української Школи.
Категорія учасників: керівники закладів освіти, керівники та методисти МК (МЦ), керівники методичних об’єднань, учителі.
Керівник: Пасечнікова Лариса Павлівна, тел. 050 478 58 60

---

7) «Цифровий дизайн».
Метою діяльності стане розробка та використання цифрового контенту для освітнього процесу. Учасники лабораторії опанують такі поняття, як віртуально наповнена реальність, мобільне навчання, відеоблоги, відеоконференція в освіті, зможуть використовувати їх у своїй практиці. Очікуваним результатом стане створення посібника для методичних служб та ЗЗСО з досвіду використання цифрового контенту для освітнього процесу.
Категорія учасників: заступники директорів закладів загальної середньої освіти, керівники та методисти МК (МЦ), керівники методичних об’єднань.
Керівник: Єгорченкова Вікторія Вікторівна, тел. 099 033 78 12

---

8) «Електронні інструменти сучасного уроку».
Метою роботи лабораторії стане опанування інструментів та сервісів (Mentimeter, ThingLink, Lensoo Create, Tricider), які допоможуть створити урок сучасним, цікавим для учня та таким, що відповідає Концепції нової української школи. Очікуваним  результатом стане створення посібника для методичних служб та ЗЗСО з досвіду застосування електронних інструментів та сервісів в освітньому процесі, презентація кращого досвіду в цьому напрямі.
Категорія учасників: заступники директорів закладів загальної середньої освіти, керівники та методисти МК (МЦ), керівники методичних об’єднань.
Керівники: Пасечнікова Лариса Павлівна, тел. 050 478 58 60
          Стешенко Богдан Володимирович, тел. 099 341 15 53
Новини кластера...